KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 5362436
*
nr 536 2436
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Etsning, Pierre Olofsson, 7/150, 32 x 26
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 augusti 2008
kl 17:59:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 20:46:11
1
800 kr
14/8 20:38:56
1
850 kr
15/8 13:06:00
2
Vinnande bud
15/8 17:26:21
1
1.100 kr
15/8 17:26:46
1
1.300 kr
18/8 11:56:07
3
1.600 kr
18/8 11:57:19
3
1.800 kr
18/8 12:39:23
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8136 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9052 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad och..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:19
*
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
nr 536 2436
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Etsning, Pierre Olofsson, 7/150, 32 x 26
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 augusti 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/8 20:46:11 | 1 | 800 kr |
14/8 20:38:56 | 1 | 850 kr |
15/8 13:06:00 | 2 | Vinnande bud |
15/8 17:26:21 | 1 | 1.100 kr |
15/8 17:26:46 | 1 | 1.300 kr |
18/8 11:56:07 | 3 | 1.600 kr |
18/8 11:57:19 | 3 | 1.800 kr |
18/8 12:39:23 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8136 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40 -
9052 Färglitografi
Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad och..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:19